خانه Blog دسته‌بندی نشده نحوه کار دستگاه تصفیه آب کلمنی

نحوه کار دستگاه تصفیه آب کلمنی

دستگاه تصفیه آب کلمنی چگونه کار می کند

دستگاه تصفیه آب کلمنی یکی از انواع دستگاه تصفیه آب با قابلیت حمل می باشد که از طریق نیروی جاذبه ی زمین کار می کند. در واقع استفاده از این دستگاه در مکان های مختلف به دلیل حمل ساده و ابعاد کوچک آن امکان پذیر است. در ادامه به نحوه ی کار این دستگاه اشاره خواهیم نمود.

روش های مختلفی برای تصفیه آب وجود دارد و امروزه با توجه به کاربرد و ماهیت استفاده، انواع دستگاه تصفیه آب طراحی و به بازار عرضه شده است. دستگاه تصفیه آب کلمنی یکی از انواع دستگاه های آب کارآمد بوده که در بسیاری از مواقع برای سفر و یا استفاده در خانه به کار می رود. روش کار دستگاه تصفیه آب کلمنی بسیار ساده است که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.


چگونگی عملکرد دستگاه تصفیه آب کلمنی
برای همه این سوال پیش می آید که این ساختار ساده برای دستگاه چگونه می تواند آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را در اختیار افراد قرار دهد. در واقع دستگاه تصفیه آب کلمنی شامل یک فیلتر سرامیک و کربن جامد است که در ابتدای کار تصفیه آب به کار گرفته شده اند. فیلتر سرامیکی از جنس سرامیک بوده و با منافذی کمتر از ۰.۵ میکرون می تواند مواد معلق بسیار بزرگ از جمله گل و لای و جلبک ها را از آب بگیرد. عبور آب تصفیه شده در این مرحله از دو فیلتر به راحتی انجام می شود.

در بخش دوم این دستگاه نیز چندین فیلتر روی هم با فاصله مشخص قرار گرفته است که اغلب املاح و مواد مضر آب را گرفته و آب عبور یافته از این فیلتر طبقاتی چند گانه بدون بو، رنگ و مزه نامطبوع خواهد بود.
بخش سوم این دستگاه این از یک فیلتر مواد معدنی تشکیل شده که بسیاری از املاح را درون آب از بین می برد. از آنجا که این فیلتر از مواد معدنی طبیعی ساخته شده، لذا مقداری از مواد معدنی مورد نیاز بدن از طریق این فیلتر به آب اضافه شده و در اختیار بدن قرار خواهد گرفت.
مزیت دستگاه تصفیه آب کلمنی
اگرچه فیلتر های نام برده شده در انواع دستگاه تصفیه آب کلمنی از روش های قدیمی برای این کار می باشد اما کارایی و کاربرد آن سبب رایج شدن آن در دستگاه تصفیه آب گردیده است.

با وجود تفاوت های ظاهری که در انواع مختلف دستگاه تصفیه آب کلمنی دیده می شود اما یکسان بودن ساختار آن ها سبب کارایی یکسانی برای آن می گردد. مخزن قرار گرفته در زیر بخش تصفیه آب این دستگاه باعث افزایش ذخیره ی آب سالم و بهداشتی می گردد تا در هر زمان بتوان از این آب استفاده نمود. ظرفیت معمول به کار گرفته شده برای این مخزن از ۸ لیتر آب به بالا است. همین مقدار آب نیز برای ورودی دستگاه استفاده می شود.

نقطه ضعف دستگاه تصفیه آب کلمنی
با وجود اینکه دستگاه تصفیه آب کلمنی دارای ساختاری بسیار ساده می باشد اما اصلی ترین ایراد آن را می تواند سرعت پایین تصفیه آب دانست. این دستگاه با ظرفیتی معادل ۱ تا ۲ لیتر در هر ساعت توانایی تصفیه آب را دارد و بنابراین برای مصارف و کاربرد های کوچک مناسب خواهد بود.
در واقع برای ۸ لیتر آب زمانی بین ۴ ساعت یا بیشتر در نظر گرفته می شود که برای مصارف بیشتر آب، استفاده از این دستگاه منطقی نخواهد بود.
انواع دستگاه تصفیه آب کلمنی با مخزن های پلاستیکی  آلومینیوم و سرامیک در بازار عرضه می شود و قیمت متفاوتی با توجه به ویژگی ها و مشخصات خواهد داشت.

اشتراک گذاری:

ممکن است علاقه مند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *