خانه Blog دسته‌بندی نشده چگونه دستگاه تصفیه آب قابل حمل و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه دستگاه تصفیه آب قابل حمل و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی خود را انتخاب کنیم؟

ایران فیلتریشن فروشگاه اینترنتی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در انواع مدل و برند است. شما میتوانید به راحتی اطلاعات مفید هر محصول را مطالعه و سپس محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. در این مقاله به موضوع چگونه دستگاه تصفیه آب قابل حمل و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی خود را انتخاب کنیم میپردازیم:

انتخاب دستگاه تصفیه آب قابل حمل

تصفیه آب یکی از موارد ضروری هنگام سفر به طبیعت است و سوالی که ذهن بسیاری از گردشگران را مشغول ساخته این است که چگونه دستگاه تصفیه آب قابل حمل و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی خود را انتخاب کنیم. در زیر به این سوال کلی و مهم پاسخ داده شده است.
سوالی که سبب شده تا بسیاری از گردشگران و توریستان قبل از سفر به طبیعت به دنبال یک دستگاه تصفیه آب قابل حمل و یا فیلتر تصفیه آب باشند، پاسخ های متعددی را به خود اختصاص داده است. مهم ترین نکته در انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب داشتن کارایی و قابلیت حمل و سبک بودن آن است.
در واقع اهمیت یک دستگاه تصفیه آب را می توان برای گردشگران بالا دانست اما قابل حمل بودن آن ویژگی است که باعث می شود تا هر یک از افراد یکی از انواع مدل متنوع در بازار را انتخاب کنند.

مطالب مرتبط: نکات کلیدی برای خرید دستگاه تصفیه آب زیرسینکی


اهمیت تصفیه آب برای بدن


همانطور که می دانید بدن انسان متشکل از مقدار زیادی آب است و نیاز روزانه ی بدن به آب بیش از ۳ لیتر در روز است. این نیاز با افزایش فعالیت بدنی به بیش از دو برابر افزایش پیدا می کند. از آنجا که کوهنوردان نمی توانند این میزان از آب را با خود حمل کنند، لذا راه حل های دیگری را برای این کار استفاده می کنند.
استفاده از دستگاه تصفیه آب قابل حمل و فیلتر تصفیه آب یکی از این موارد است که به کوهنوردان در ادامه سفر ضمن تامین آب بدن کمک می کند.
 
ایمنی و سلامت آب آشامیدنی برای بدن الزامی است و از این رو بهتر است به جای استفاده از آب رودخانه ها  و یا برف ها، ابتدا آب آشامیدنی را تصفیه نمود.

خرید فیلتر تصفیه آب


خطرات عدم تصفیه آب


انگل ها و باکتری ها مهم ترین موارد بیماری زای موجود در آب های تصفیه نشده هستند. بسیاری از این انگل ها بیماری های خطرناکی را در بدن ایجاد می نماید.
همچنین املاح و موادی مانند سرب و آرسنیک نیز در بدن رسوب می کنند و بنابراین باید از آب آشامیدنی حذف شوند. سدیم و نیترات موجود در آب نیز می بایست به حد معمولی برسد و همین امر سبب ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب می گردد.

مطالب مرتبط: اهمیت فیلتر حمام در پیشگیری از ریزش مو


انتخاب دستگاه تصفیه آب


برای انتخاب دستگاه تصفیه آب می بایست ابتدا به وزن و ابعاد آن باید توجه شود. استفاده از فیلتر کربن فعال در این دستگاه می تواند بهترین شرایط را برای تصفیه آب فراهم کند و از این رو معمولا کربن فعال را با نقره می پوشانند.
فیلتر های قرار گرفته در این دستگاه نیز می بایست با قطر های مختلفی از ورود مواد معلق در آب با اندازه های مختلف جلوگیری نمایند.

مضرات نداشتن دستگاه تصفیه آّب


انتخاب فیلتر تصفیه آب


در انتخاب فیلتر تصفیه آب بهتر است نوع فیلتر را مشخص نمود. فیلتر هایی که مواد معلق بزرگتر از ۱۰ میکرون را نگه می دارند، اولین فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه آب می باشند.  
معمولا فیلتر دوم مواد شیمیایی را از درون آب حذف کرده و بنابراین رنگ، مزه، طعم و بوی آب تغییر خواهد کرد. و در نهایت فیلتر سوم یا نقره، آب را ضدعفونی کرده تا بسیاری از بیماری ها یا عوامل بیماریزا از بین بروند.
در هنگامی که فردی قصد سفر به کوه را دارد می بایست با در نظر گرفتن این شرایط، برای تصفیه آب آشامیدنی خود اقدام به تهیه این موارد کند که تنوع بالایی نیز در بازار دارند.

اشتراک گذاری:

ممکن است علاقه مند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *